„Bez práce nejsou koláče“


Toto přísloví zná snad každý z nás. Práce nám však nezajišťuje jen živobytí, ale umožní nám i seberealizaci. Díky tomu, že pracujeme, se můžeme vyzhout celé řadě obtíží. Práce dává našemu životu smysl, začlení nás do společnosti a do kolektivu, pomůže nám navázat společenské vazby, umožní nám získat celou řadu cenných poznatků a zkušeností a některé z nich pak můžeme využívat i ve svém osobním životě.

Co však dělat, když o práci přijdeme nebo si chceme najít práci novou?

Hledáte si práci?

Pokud práci máte, ale přemýšlíte o změně, začněte tím, že se podíváte na pracovní portál. Je to internetový portál, na němž se nachází celá řada nabídek práce. Mezi pracovní portály patří hitprace.cz. Tento pracovní portál nabízí nejen volná místa na HPP, ale objevuje se zde i nabídka práce na zkrácený úvazek. Jako dočasné řešení můžete využít i nabídku brigád, které se na portálu také nacházejí. Pokud máte obavy, že se na portálu nebudete umět orientovat, vězte, že to není nic těžkého. Postačí vybrat kraj či oblast, v níž práci hledáte. Hledat můžete také podle konkrétní nabídky pracovních pozic. Zadáte – li do příslušné kolonky svoji e-mailovou adresu a vyberete pracovní pozice, o něž máte zájem, budou vám automaticky zasílány nové nabídky a vy tak máte jistotu, že vám nic neunikne. Tuto službu poskytuje portál bezplatně. Na portálu také naleznete celou řadu zajímavých článků týkajících se oblasti práce a pracovních vztahů.

Pokud jste již o práci přišli a zatím nemáte novou, zaregistrujte se na úřadu práce. Registrací získáte celou řadu výhod. Nemusíte hradit zdravotní pojištění, zaměstnanci vám pomohou v hledání nového zaměstnání a pokud budete mít zájem, můžete využít nabídku některého z rekvalifikačních kurzů. Díky kurzu rozšíříte své vědomosti a dovednosti a získáte tak větší šanci na nové a lepší zaměstnání.