Fotopast jako levný a účinný bezpečnostní prvek


Jakým způsobem chráníte svůj majetek? Stále se najde mnoho lidí, kteří nemají svoji nemovitost nijak zabezpečenou. Jde samozřejmě o výdaj navíc, ale je vhodné zvážit, jestli je bezpečnost vhodným místem, kde šetřit peníze. Zabezpečení nemovitosti nemusí být drahé, stačí zvolit cenově výhodné bezpečnostní prvky, které vám zajistí tu správnou ochranu. Jednou z nejlepších možností ochrany nemovitosti je pořízení fotopasti.

Jaké výhody má fotopast u domu?

Fotopast slouží k monitorování pozemku a spolehlivě zaznamená každého vetřelce. Její hlavní výhodou je skutečnost, že nenahrává v kuse, tak jako kamera. Na těle má citlivé PIR čidlo reagující na tepelný pohyb, když ho zaregistruje, během okamžiku pořídí kvalitní záznam – snímek nebo video. Další výhodou je její nenápadnost. Kamera je často viditelná už z dálky a pro případné zloděje je to signál, že mají vniknout z místa, které je ve slepém úhlu. Fotopasti si však nikdo nevšimne, jde o malé a nenápadné zařízení s maskovanou podobou, které se umístí na strom a následně je prakticky neviditelné.

Zatímco se bude nevítaný host procházet po vašem pozemku, nebude mít ani ponětí o tom, že ho snímá fotopast. Běžné fotopasti ukládají snímky na paměťovou kartu, abyste si je později mohli prohlédnout. Když máte fotopast pro monitorování divokých zvířat, je to skvělá varianta, ale co se týče ochrany domu, vhodnější volbou jsou GSM fotopasti, které vám pořízené snímky okamžitě zašlou na telefon formou MMS nebo na váš email. Vy tak získáte tu nejlepší možnou ochranu, protože budete okamžitě informování o tom, co se na vašem pozemku děje a to oceníte zejména tehdy, když budete mimo domov. Fotopasti můžete umístit i dále od domu, protože nejsou závislé na elektrické síti, ale jsou na baterie. Ceny fotopastí nejsou vysoké a máte s nimi zajištěnou velmi kvalitní ochranu majetku po celý rok.