Laminátová podlaha se hodí do domovů i kanceláří


Odolná laminátová podlaha vypadá jako skutečné tvrdé dřevo (bez nákladů) a je k dispozici v mnoha různých stylech, včetně dubu, ořechu, ořechu a javoru. Laminát je také skvělá příležitost pro kutily.

Z čeho se skládá laminátová podlaha?

Podlahy z laminátu jsou syntetický produkt vyrobený z několika vrstev, které jsou v procesu laminování spojeny dohromady. Laminátová podlaha, navržená jako cenově dostupná a odolná, se skládá ze čtyř odlišných komponentů:

Vrchní vrstva

Otěrová vrstva pomáhá odolávat poškrábání od denního nošení, vytváří snadno čistitelný povrch a udržuje vzhled odolný proti vyblednutí a skvrnám.

Dekorativní vrstva

Vrstva dekoru je tištěný obrázek, který obnovuje přirozený vzhled dřeva, dlaždic nebo kamene.

Podlahy z laminátu mohou napodobit jakýkoliv dekor.

Základní vrstva

Vrstva jádra dává laminátu jeho strukturu a vlastnosti odolné proti zubům času. Laminátová podlaha je mnohem odolnější vůči promáčknutí než skutečná podlaha z tvrdého dřeva.

Podlahy ze dřeva však dodají vašemu domovu nenahraditelné kouzlo.

Podkladová vrstva

Finální podkladová vrstva poskytuje další podporu a stabilitu.

Vhodná místa k použití laminátové podlahy

Laminátová podlaha je velmi odolná, takže je skvělou volbou pro oblasti s vysokým provozem, jako jsou obývací pokoje nebo chodby. Dnešní laminátové podlahy se však neomezují pouze na konkrétní místnosti. Díky detailům a stylu je tato podlaha vizuálně přitažlivou možností podlahy.

Použití laminátových podlah na zdi

Většina laminátových podlahových prken může být aplikována na vnitřní stěny (ne na stropy nebo desky). Ujistěte se, že je vaše zeď čistá, suchá a stabilní. Při přípravě podkladu postupujte podle pokynů k produktu. Před instalací budete pravděpodobně muset připravit zeď.

Pokud si nevíte rady s výběrem laminátové podlahy a dáváte přednost kvalitě, mrkněte na web floor-experts.sk, kde objevíte obrovský výběr nejen laminátových podlah, ale také spoustu užitečných informací.