Offshore – o co jde a vyplatí se její založení?


Když se rozhodnete podnikat, máte před sebou důležitou a mnohdy těžkou volbu. Řešíte, jak firmu pojmenujete, co bude vaše gró, kde budete sídlit, kde platit daně, zřídit si účet a mnoho dalšího. Spousta starostí, které musíte vyřešit. Ne všechno musíte nutně řešit vy. Například můžete svou společnost zřídit jako offshore. O co vlastně jde? Co tímto krokem můžete získat? Vyplatí se to? A jak vlastně takovouto společnost zřídit a založit?

Co je offshore společnost?

Když se tento termín řekne, spousta lidí neví, co si pod tím představit. Ač to má složitý název, termín vychází z pojmů off shore. Jde v podstatě o daňový ráj, který už je jako pojem známější. Pod tímto označením najdeme společnost, která podniká v určité zemi, která je vyhlášená jako daňový ráj. Jde o zemi, která má pro zahraniční firmy velmi výhodné daňové podmínky. Zisky ze zahraničních podniků jsou daněny minimálně, dividenty takového podniku pak vůbec.

Díky tomuto kroku mají firmy velmi dobré podmínky a je pro ně možná jednodušší a lepší začít podnikat nebo podnikat vůbec. Samozřejmě je třeba dodržet určité podmínky – například činnost společnosti musí být omezena na podnikatelské aktivity mimo danou zemi, držiteli kapitálových podílů musí být cizinci a firma nesmí získávat prostředky z tuzemských zdrojů. Splníte-li tyto podmínky, pak je daňová optimalizace vhodná i pro vás!

Nechte to na odbornících

Možná se pro tento krok nechcete rozhodnout – vidina spousty papírování a zařizování vám za to nestojí. I v tomto ohledu můžete využít pomoci druhých. Ioffshore je společnost, která sdružuje tým expertů a poradců v oboru příhraničního podnikání a mezinárodního daňového plánování. O vše se postarají za vás a pomohou zařídit offshore společnosti v některé z daňově zvýhodněných zemí.