Domů / Doporučujeme / Pořiďte si originální šperky vyrobené z minerálních kamenů

Pořiďte si originální šperky vyrobené z minerálních kamenů

Minerály se pro výrobu šperků využívají po celá tisíciletí. Jsou to vůbec jedny z prvních materiálů, kterými se lidé zdobili již v dobách dávno minulých. Jedná se o stejnorodé přírodniny, které vznikaly již v dobách vzniku naší planety. Vycházejí z jejích hlubin a zachycují tak její energii. Lidé jim přikládali léčivé a pozitivní vlastnosti. Vyráběli si z nich ozdoby a amulety, které je měly chránit. I v současné době jejich sílu využívá ajurvéda, esoterika nebo tradiční čínská medicína.

Jaké šperky si můžeme pořídit?

V současné době je nabídka šperků vyrobených z minerálních kamenů opravdu široká. Velmi oblíbené jsou minerální náramky, kterými se zdobí jak ženy, tak i muži. Muži volí takové, jejichž součástí je láva, jaspis, malachit, bronzit, tygří nebo býčí oko, nebo třeba obsidián. Ženy dávají přednost jemnému růženínu, tajemnému ametystu, medově žlutému jantaru, měňavému opalitu nebo průzračně čirému křišťálu. Vybírat si lze nejčastěji z minerálů ve tvaru kuličky různých průměrů, sekaných kousků, valounků nebo placiček. Ženy mohou náramek doplnit minerálními náušnicemi různých tvarů a velikostí. Mužům a ženám jsou pak určené různé druhy přívěsků. Některé jsou zavěšené na kůži, jiné na stříbrném řetízku nebo řetízku z chirurgické oceli. Velmi oblíbeným motivem bývá andílek, jehož součástí je křišťál, akvamarín nebo růženín.

Podle čeho vybírat minerály?

Ideálně podle toho, který vám padne první do oka. Ten si vás přitáhl a proto si zaslouží vaši pozornost. Další možností je pak výběr podle data narození a znamení zvěrokruhu, podle barvy nebo podle účinků minerálů.

Kde naleznete široký výběr?

Pokud se rozhodujete o tom, že si nějaký šperk, jehož součástí budou minerály, pořídíte, prohlédněte si e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde nejen minerální náramky, ale také náušnice nebo přívěsky. Kromě toho e-shop nabízí i hmatky, drúzy, přívěsky na klíče, produkty vyrobené z himalájské soli a řadu dalších zajímavostí.