Služby v Kolovratech a Lipanech


Kolovraty a Lipany jsou vybavené širokou nabídkou služeb, ať už jde o služby ve zdravotnictví a školství, kosmetiku či realitní služby, nebo například pohostinství či sport. Následující přehled vám pomůže udělat si o službách v Kolovratech a Lipanech lepší představu a snadno vyhledat, co potřebujete.

Školství

Mateřská škola Kolovraty se nachází v klidném prostředí v rodinné zástavbě. Školka má tři nízkopodlažní budovy obklopené zahradou, poblíž se nachází dětské hřiště.

Mateřská škola má kapacitu pro 168 dětí, rozdělených do šesti tříd. Je v provozu celodenně od 6.30 do 17 hodin. Stravu pro školku zajišťuje jídelna blízké základní školy.

Více informací najdete na adrese http://mskolovraty.cz/.

 

Základní škola Kolovraty poskytuje vzdělání od prvního do pátého ročníku. Má 12 tříd, do kterých chodí kolem 250 žáků. Školní družina má kapacitu pro 150 žáků a má pět oddělení.

Výuka probíhá ve dvou školních budovách – původní historické budově školy a novější budově z roku 2009. V obou budovách najdete třídy vybavené moderním vybavením.

Základní škola vyučuje podle vzdělávacího programu KOPR, zaměřeného na komunikaci a prevenci rizikového chování. Důraz je kladen na rozvoj zdraví i osobnosti studentů a přátelskou atmosféru mezi studenty, učiteli a rodiči.

Další informace najdete na adrese http://www.zskolovraty.cz/.

 

Odloučené pracoviště ZUŠ Praha 10 – Bajkalská v Kolovratech bylo otevřeno v roce 1992. Je zaměřeno na hudební výchovu – vyučuje se tu hra na klavír, flétnu, kytaru, housle, a také hudební nauka. Její studenti se věnují nejen individuální hře, ale také vystupují v rámci různých hudebních souborů. Škola během roku organizuje množství koncertů. Mnozí z absolventů se stávají i profesionálními hudebníky.

Více informací najdete na adrese http://www.zus-bajkalska.cz/.

Zdravotnictví

V Kolovratech najdete jak praktickou lékařku pro děti a dorost, kterou je MUDr. Milada Czinnerová, tak ordinaci praktické lékařky pro dospělé MUDr. Hany Božinovové. Obě tyto ordinace se nachází na adrese K Poště 416, Praha 10 – Kolovraty, v multifunkční budově vedle mateřské školky.

 

Z ordinací soukromých lékařů v Kolovratech najdete Stomatologické centrum ZIDENTIA s.r.o. na adrese Preislerova 748/3 a klinickou logopedii na adrese Mírová 72a 585.

 

Lékárna, která je otevřená v pracovní dny, se nachází v ulici Mírová 106, Praha 10 – Kolovraty. Nejbližší lékařskou pohotovostní službu najdete na adrese Praha 10, Plaňanská 573/1.

 

Ordinační hodiny lékařů, kontakty a další informace najdete na adrese http://www.kolovraty.cz/zdravotnictvi.

 

Dům s pečovatelskou službou

Dům s pečovatelskou službou v Kolovratech nabízí možnost ubytování pro seniory, kteří jsou soběstační, ale vzhledem k nepříznivému zdravotnímu stavu potřebují využívat pečovatelskou službu. Dům s pečovatelskou službou je příspěvkovou organizací zřízenou MČ Praha Kolovraty. Jeho obyvatelé mají v nájmu malé byty, které jsou součástí běžné zástavby v Kolovratech.

 

Pečovatelská služba je poskytována přímo v domácnosti obyvatel. Dům s pečovatelskou službou není pobytové zařízení s celodenní péčí, ale nabízí svým obyvatelům možnost zachovat si samostatný život, pouze s možností zdravotní pomoci v případě potřeby. Jeho cílem je, aby se tu senioři mohli cítit doma a zároveň měli možnost využívat potřebné zázemí.

Knihovna a infocentrum

Knihovna s infocentrem se nachází na adrese Mírová 20/54, Praha 10 – Kolovraty. Byla otevřena v roce 1997 a původně sídlila v budově tělocvičny. Nyní je její sídlo v nově zrekonstruované budově, která byla otevřena v roce 2002.

V knihovně kromě knih najdete i počítače s přístupem na internet, kopírovací služby včetně skenování a laminování a barevný i černobílý tisk. Infocentrum nabízí informace o místních zajímavostech, dále také o sportovních, společenských a kulturních akcích a najdete tu turistické mapy i jízdní řády.

V prostorách knihovny a infocentra se konají různé akce, přednášky, výstavy či literární besedy. Slouží také jako místo sousedského setkávání.

 

Další informace o knihovně najdete na webové adrese http://www.kolovraty.cz/component/content/article/80-mc-praha-kolovraty-a-lipany/157-knihovna, o infocentru pak na adrese http://www.kolovraty.cz/component/content/article/80-mc-praha-kolovraty-a-lipany/156-infocentrum.

Pošta

Pobočka České pošty se nachází na adrese K poště 416/3, 103 00 Praha 10 Kolovraty. Je v provozu ve všední dny od 8 do 18 hodin. Více informací najdete na http://www.ceskaposta.cz.

Pohřební služba

Pohřební služba zajišťuje všechny služby spojené s úmrtím – pohřby do země, kremace, smuteční oznámení, květiny a převozy zemřelých. Více můžete zjistit na bezplatné infolince 800 10 10 50. Její webové stránky najdete na adrese www.pohrustav.cz.

Sport

Kolovraty nabízejí široké možnosti sportovního vyžití pro všechny generace, od fotbalu přes basketbal či tenis až po fitness centrum zaměřené na ženy a děti, které nabízí široký výběr lekcí. V místním sportcentru zas najdete jak cvičení pro předškolní děti, tak pro rodiče s dětmi nebo například kurzy bodyshapingu. V Kolovratech najdete i hřiště s umělou trávou, multifunkční hřiště, nebo venkovní koupaliště

 

Sokol Kolovraty je největším sportovním spolkem v obci. Patří do něj asi 250 členů. V rámci Sokola trénuje deset fotbalových mužstev, od mini přípravky pro nejmenší až po Starou gardu. Sokol také pronajímá dvě hřiště – jedno s umělou trávou, které poskytuje ideální podmínky pro fotbal či rugby, druhé multifunkční, jenž se dá využít například pro volejbal nebo nohejbal. Sokol Kolovraty se také účastní akce Týden sportu zdarma. Další informace o Sokolu najdete na stránkách http://sokolkolovraty.cz/.

 

Kromě Sokolu v Kolovratech najdete i Sportklub Tenis Kolovraty, který nabízí tenisovou školu pro mládež, individuální výuku s trenérem či pronájem kurtů pro soukromé i firemní akce. Ke klubu patří i nekuřácká restaurace. Jeho stránky naleznete na  http://www.teniskolovraty.cz/.

 

MAESTRO CLUB Kolovraty je sportovní klub, jehož členové se věnují především volejbalu, nohejbalu a bowlingu. Pořádají pravidelné tréninky a účastní se i amatérských turnajů. Dále se zabývají i in-line bruslením, cyklistikou, vodáckými sjezdy a dalšími sportovními i společenskými činnostmi. Klub vítá nové členy. Jeho webové stránky najdete na adrese http://www.maestroclub.cz.

 

Občanské sdružení Sport Kolovraty se věnuje především tenisu basketbalu. Provozuje basketbalový kroužek pro děti od šesti do patnácti let a tenisový klub pro děti i dospělé. Občanské sdružení bylo založeno za účelem zlepšení podmínek sportovního vyžití dětí a mládeže.

 

Soukromé Sportcentrum Kolovraty provozuje Bc. Jana Kněžínková. Najdete tu například pravidelné lekce Bossa form, Fit slow dance či Bodyshapingu. Také se tu konají hodiny cvičení pro rodiče s dětmi nebo samostatné cvičení pro děti. Sportcentrum nabízí i individuální a skupinové redukční kurzy. Webové stránky najdete na adrese www.knezinkova-cviceni.cz.

 

Fitness Cappuccini je sportovní studio zaměřené především na ženy a děti. Nabízí jak různé lekce cvičení pro ženy, tak samostatné hodiny pro děti, a také hlídání dětí během cvičení. Najdete tu například aerobik, dance Zumbu, bodypilates, fitness box, powerjógu, latino dance a mnohé další. Pro děti pak nabízí lekce karate, baletu, latino dance, zumby či moderního tance, a také všeobecněji zaměřené hodiny pro menší děti. Jeho stránky najdete na adrese http://cappuccini.cz/fitness.

 

Jako venkovní koupaliště v letních měsících slouží požární nádrž, kterou najdete v ulici V Haltýři. Nádrž má travnatý břeh a betonové dno s pomalým klesáním. Koupaliště je otevřené od června do září od 10 do 22 hodin, v červenci a srpnu otevírá už v 9 hodin. Vstupné je 60 korun na den, pro děti, studenty a důchodce je sleva.

Pohostinství

Restaurace U Boudů se nachází na adrese Mírová 21/66, Praha 10 – Kolovraty. Otevřená je od 11 do 23 hodin. V nabídce najdete hotová jídla i speciality šéfkuchaře. Celá restaurace je nekuřácká, pro milovníky doutníků a dýmek je k dispozici uzavřený salonek. Můžete si zde pronajmout sál, pořádají se tu rauty, svatby i plesy. Webová adresa restaurace je www.uboudu.cz.

 

Restaurace Capuccini je nekuřácká rodinná restaurace s dětským koutkem a letní terasou. Je otevřena denně od 11 do 23 hodin a najdete ji na adrese Pod Zastávkou 1, Praha 10 Kolovraty. Restaurace nabízí to nejlepší z italské kuchyně, najdete tu například masové a rybí speciality, ale také pizzu, kterou je možné objednat i s sebou. Šéfkuchařem je Jakub Brabec, který léta působil v Pizzerii Prosecco, a zajímá se o moderní gastronomii. Webová adresa restaurace je www.cappuccini.cz/kolovraty.

Kosmetika

Kosmetické a nehtové studio – Anéta Bébrová nabízí kosmetické služby pro ženy i muže, modeláž nehtů či manikúru, nově také permanentní make-up. Najdete ho na adrese Pokřivená 52, pod infocentrem s knihovnou. Aneta Bébrová vystudovala Střední odbornou školu kosmetickou a absolvovala mnohá odborná školení, v oboru kosmetiky v Kolovratech pracuje od roku 2003. Webová adresa studia je www.anetabebrova.cz.

Servisní služby

Opravy chladniček a mrazniček a servis chlazení nabízí Václav Hofman, kterého můžete kontaktovat na mailu servis-chlazeni@seznam.cz nebo na telefonním čísle 602 225 487.

 

Autoservis NACHTMANN najdete na adrese V Listnáčích 9, 103 00 Praha 10 – Lipany. Je otevřen od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00 hodin, ale je možné si domluvit i individuální termín. Autoservis zajišťuje i servisní kontroly, výměny pneumatik, výměnu olejů, kontroly brzdového zařízení či přípravy vozidel na STK. Více najdete na webových stránkách http://nachtmann-autoservis.cz.

 

Sklenářství Jeník najdete na adrese V Listnáčích 9, 103 00 Praha 10 – Lipany. Je otevřeno od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00 hodin. Sklenářství nabízí zasklívání, broušení skel, vrtání skla, lepení akvárií a terárií, lepení zrcadel a skleněných obkladů, rámování a paspartování obrazů a mnohé další. Můžete tu využít i služby zámečnictví.

Více informací najdete na webové adrese http://www.jeniksklo.cz/.

Umělecká řemesla

ZK Vitráže, ateliér Kolovraty nabízí výrobu a prodej skleněných vitráží, použitelných jako výplně oken či dveří, ale i jako drobné dekorace, také je zde možné zakoupit Tiffany lampy a další dekorace. Ateliér slouží jako dílna a prodejní galerie výrobků zároveň. Po předchozí telefonické domluvě je možné ateliér kdykoliv navštívit. Najdete ho na adrese  V Cihelně 249, 103 00 Praha 10 – Kolovraty. Více informací a odkaz na e-shop najdete na webových stránkách http://www.atelierkolovraty.com/index.php.

 

Hudební nástroje prodej, opravy; Zejfart Petr najdete na adrese Mírová 49/58, 103 00 Praha 10 Kolovraty. Otevírací doba je po pá 8.30 -12.00 a 12.30 – 17.00 hodin. Kontaktní telefon je 739 058 291 a e-mailová adresa zejfart.kolovraty@seznam.cz.

Vzdělávání

Kurzy angličtiny pro dospělé i děti, které zahrnují všechny úrovně od úplných začátečníků až po pokročilé, nabízí Angličtina Kocmichová. V nabídce kurzů je obecná i obchodní angličtina, výuka probíhá v malých skupinkách či individuálně. V rámci Kolovrat si můžete vybrat ze čtyř míst, kde výuka probíhá. Některé kurzy mohou být absolvovány i prostřednictvím Skypu. Více informací naleznete na webové adrese http://www.anglictinakocmichova.cz/.

Realitní služby

Realitní služby nabízí Ing. Jana Veselá, která je makléřem s mezinárodní certifikací podle normy ISO s patnácti lety praxe v oboru. Působí v realitní agentuře RE/MAX Alfa jako manažer týmu a stala se nejlepším makléřem roku 2010 a 2011. Více informací najdete na webové adrese http://www.remax-czech.cz/reality/re-max-ace/jana-vesela/.

Pojišťovací a poradenské služby

Pojišťovací služby zahrnující životní pojištění, pojištění majetku, pojištění podnikatelů a další komplexní pojišťovací služby nabízí Ing. Josef Kubínek. Kontaktovat ho můžete na mailu josef.kubinek@kooperativa.cz nebo na telefonním čísle 603 437 870.

 

Finanční poradenství nabízí Ing. Jan Ovečka. Můžete s ním konzultovat stavební spoření a investice, důchodové spoření, hypotéky, ale například i úrazové a životní pojištění, pojištění majetku, nebo pojištění podnikatelů. Více informací najdete na webové adrese http://www.vasebudoucnost.cz/ovecka.

,