Sport v Kolovratech


Možnosti sportovního vyžití v Kolovratech jsou opravdu široké. Ať už si chcete zahrát fotbal nebo tenis, zacvičit pilates či aerobik, vyrazit na výlet na vodu nebo na kole, případně jste maminka, která potřebuje během cvičení pohlídat malé děti, najdete tu právě to, co hledáte. Najdete tu sportovní organizace a kluby, které se věnují rozmanitým sportovním aktivitám jak pro děti a mládež, tak pro dospělé.

Sokol Kolovraty

Sokol Kolovraty je největším občanským sportovním spolkem v Kolovratech. Nabízí možnost pravidelného sportování pro děti, mládež i dospělé. Jeho deset fotbalových mužstev zahrnuje všechny věkové kategorie od mini přípravky až po Starou gardu. Mužstvo Muži A od června letošního roku reprezentují Kolovraty v nejvyšší pražské soutěži Pražská teplárenská.

Sokol pronajímá hřiště s umělou trávou, vhodné pro fotbal nebo rugby, a multifunkční hřiště pro volejbal, nohejbal atd. Účastní se také organizace Dětského dne v Kolovratech, akcí Běh mezi stromy nebo Kolozávod, organizuje také společenské akce jako je maškarní ples či dětský karneval.

Více informací naleznete na: http://sokolkolovraty.cz/

Sportklub tenis Kolovraty

Sportklub tenis Kolovraty poskytuje jak individuální výuku tenisu s trenérem, tak tenisovou školu pro mládež. Organizuje i letní tenisové kempy. Klubové kurty si můžete pronajmout pro sportovní i firemní akce – Sportklub nabízí i pořádání firemních turnajů s občerstvením. V areálu klubu se nachází nekuřácká restaurace, v níž je možné pořádat různé akce spojené se sportovními aktivitami ať už oslavy, konference nebo třeba firemní porady,

Více informací naleznete na: http://www.teniskolovraty.cz/

MAESTRO CLUB Kolovraty

MAESTRO CLUB vznikl 19.2.2001, kdy se jeho zakládající členové sešli v restauraci Kolovratská Rychta, která pak začala sloužit jako místo pro členské schůze. Klub je dobrovolným sdružením rekreačních sportovců, kteří usilují o zajištění ekonomických podmínek pro sportovní vyžití – především se zaměřuje na nohejbal, volejbal, bowling a vodácké sjezdy. Organizuje pravidelné tréninky a turnaje, ale také kulturní akce, například společné návštěvy ZOO nebo společenský ples. Klub je členem Českého svazu rekreačního sportu, Pražské tělovýchovné unie a Českého svazu tělesné výchovy.

V začátcích klubu se jeho členové věnovali především nohejbalu, který se hrál jak na venkovních antukových kurtech, tak v kolovratské tělocvičně. V roce 2008 se nohejbalové družstvo poprvé účastnilo oficiální soutěže – Městského přeboru družstev.

Už v létě 2001 se členové klubu ale začali věnovat i volejbalu. Tréninky se konají jednou týdně – v zimě v  tělocvičně, v létě na beach-volejbalových kurtech a družstvo klubu  se účastní Amatérské volejbalové ligy.

V roce 2005 přibyl k aktivitám klubu bowling.Klub začal pořádat turnaj O putovní pohár prezidenta klubu a dnes se již tři družstva účastní i Amatérské bowlingové ligy. Kromě toho klub každoročně pořádá týdenní vodácký sjezd některé z českých řek a podniká i víkendové sjezdy.

Více informací naleznete na: www.maestroclub.cz 

Sport Kolovraty

Občanské sdružení Sport Kolovraty se věnuje sportovním aktivitám pro děti. Pokračuje v práci Hany Vlastníkové, která od roku 1994 pořádá tenisové tábory pro děti. Od roku 2001 tyto a mnohé další aktivity zastřešuje občanské sdružení. Organizuje nejen tenisový klub TK Sport Kolovraty, který každoročně pořádá několik celostátních turnajů pro děti a mládež, ale i kroužek košíkové, taneční kroužek a zimní ozdravné pobyty pro děti. Ty se konají nejčastěji ve Strážném a v Janských lázních, děti se ale už podívaly i do rakouského Muhlbachu.

Sportovní klub Kolovrátek

Sportovní klub Kolovrátek byl založen v roce 2001. Sdružuje dospělé i děti se zájmem o sport a nabízí aktivity pro obě věkové skupiny. Jedním ze zaměření klubu je všestranná sportovní výchova dětí. Jeho členové se hravou formou učí základy gymnastiky, atletiky i míčových her.  Dospělí členové klubu se věnují především volejbalu. Tréninky se konají v létě venku a v zimě v tělocvičně a klub pořádá i časté turnaje.

Klub organizuje pravidelné akce, jako je gymnastický nebo atletický pětiboj, orientační závody nebo Velkou Kunratickou, ve spolupráci s TJ Sokol Kolovraty také pořádá tradiční Běh mezi stromy. Členové klubu spolu jezdí na víkendové výlety na kole nebo na společné dovolené na Pálavě, v Chorvatsku či na lyžování do Francie.

Sportcentrum Kolovraty

Sportcentrum Kolovraty nabízí pravidelné cvičení určené pro dospělé i pro děti. Na výběr jsou například lekce Bossa form, Fit slow dance nebo cvičení pro zdravá záda, v nabídce ale naleznete také hodiny pro rodiče s dětmi nebo cvičení zaměřené na všestranný sportovní rozvoj dětí.

Sportcentrum nabízí i individuální lekce přizpůsobené potřebám klienta, nebo víkendové či týdenní rekondiční pobyty, konající se na různých místech v ČR i v zahraničí. V nabídce jsou i desetitýdenní redukční kurzy podle postupů STOB, určené pro jednotlivce nebo skupinky maximálně tří osob, které zahrnují i tělesnou diagnostiku a poradenství ohledně správné výživy.

Více informací naleznete na: http://www.knezinkova-cviceni.cz/

Fitness Cappuccini

Fitness Cappuccini je sportovní studio, které se specializuje na cvičení především pro ženy a děti. Můžou si sem dojít maminky s dítětem libovolného věku, které potřebují během cvičení pohlídat, studio nabízí i hodiny pro děti samotné.

Nabídka cvičení je velká můžete si zde vybrat například mezi lekcemi aerobiku, pilatesu, zumby, exotičtějších latino dance a chi-toningu, nebo například fitness box či cvičení zaměřené na problémové partie, na spalování kalorií, nebo na zdravá záda. Najdete tu i kruhový trénink pro muže a zdatnější ženy.

Také pro děti nabízí studio široký rozsah aktivit, od karate přes zumbu a latino dance až po balet nebo moderní tanec.

Více informací naleznete na: http://cappuccini.cz/fitness/

Koupaliště

V Kolovratech najdete otevřené venkovní koupaliště, které je v provozu od června do září. Nachází se v ulici Nad Nádrží. Vstupné pro dospělé je 60 korun, pro studenty 45 korun, děti mezi 6 – 15 lety zaplatí 30 korun a děti od 2 do 6 let 15 korun. Koupaliště je v červnu a září otevřeno od 10 do 22 hodin, během července a srpna od 9 do 22 hodin.

,