Domů / Doporučujeme / Jak byl vynalezen toaletní papír a co lidé používali před ním

Jak byl vynalezen toaletní papír a co lidé používali před ním

Staří Římané byli dlouho známí svými lázeňskými domy, toaletami a rozsáhlým kanalizačním systémem. Většina historiků předpokládala, že tyto vynálezy jsou přínosem pro veřejné zdraví. Ale nové důkazy ukazují, že tomu tak nebylo. Římští obyvatelé trpěli mnoha parazitickými infekcemi kvůli, ne navzdory údajně pokročilému kanalizačnímu systému.

Jedním z možných důvodů jsou vlhké podmínky lázní a veřejných toalet a také nedostatek znalostí o tom, jak se nemoci šíří.

Starověcí Římané, kteří postrádali hygienický toaletní papír, používali houbu připevněnou k tyčce, známou jako xylospongium. Na veřejných záchodcích houbu používali všichni a mezi použitím ji skladovali v kbelíku s octem. Tato houba pravděpodobně způsobila propuknutí nemocí a infekce u občanů Říma.

První toaletní papír se objevil v Číně

Kdy byl tedy vynalezen toaletní papír? Nejstarší dokumentace toaletního papíru pochází z 6. století našeho letopočtu v Číně. Pečlivé záznamy z dynastie Ming uvádějí, že pro císařský dvůr v hlavním městě Nanjing bylo vyrobeno 720 000 listů papíru. Papír toaletní – Jumbo vznikl mnohem později.

Papír byl tlustý, měkký a podobný látce a dodával se v listech. Nebudeme přemýšlet nad tím, proč byl tak velký. Papír byl parfémovaný pro císařskou rodinu a právě pro ně byl vyhrazen ten nejměkčí toaletní papír.

Podobné výrobky se vyráběly v evropských zemích, ale byly většinou vyhrazeny pro bohaté rodiny. Obyčejní lidé na celém světě si museli vystačit se vším, co bylo levné, pohodlné a dostupné.

Jemný toaletní papír pro maximální pohodlí

Nyní je jasné, že lidé k otírání pozadí vždy nepoužívali ty nejměkčí materiály. Když se však lékaři začali zabývat hygienou na toaletě, bylo jasné, že pro pohodlí, hygienu a pro zamezení podráždění jemných tkánípozadí je nejlepší možnost používání toaletního papíru.

Pro své podnikání a provoz zvolte toaletní papír https://www.jarico.cz/toaletni-papiry-jumbo-role-katskup17020.php.