Cesta do Chorvatska – jaký dopravní prostředek zvolit?


Plánujete dovolenou a víte, že vaší cílovou destinací bude právě Chorvatsko? Volba padla na správnou zemi, Chorvatsko toho umí opravdu hodně nabídnout a nebudete se opravdu nikdy nudit. Užijete si klidu, pohody, teplého moře, krásných pláží, dobrého jídla, pití nebo zábavy. Každý si zde přijde na své a vybere si místo, které mu poskytne vše, po čem touží. Na místo určení se však musíte něčím přepravit. Co zvolit? Vše má své plusy i mínusy, každá doprava vám přináší svá úskalí, která musíte překonat.

Pohodlí v letadle

Cesta letadlem je cenově vyšší, ale umí velmi efektivně zkrátit dobu přesunu na dovolenou. Stačí necelé dvě hodinky a jste v Chorvatsku, což auto ani autobus neumožní. Letadlo vás ovšem velmi limituje, co se týče váhy letadla a kilogramů. Navíc z letiště musíte zajistit transfer do cílové destinace, což někdy znamená finance navíc. Na druhou stranu, pokud využijete letadlo, můžete koupit letenky za příznivé ceny.

Velký prostor v autě

Jízda autem do chorvatska je velmi častá a to zejména proto, že je to opravdu blízko a snadno dostupné. Navíc se můžete přesouvat na výlety nebo klidně i na jiná místa, kde strávíte dalších pár dní své dovolené. Cesta autem je výhodná v tom, že uděláte pauzy kdykoliv, kdy je to potřeba. Bez nutnosti stavět celý autobus nebo čekat, dokud letadlo nedosedne na přistávací plochu. Do auta se také vejde spousta věcí, můžete sbalit i to, co by vám do letadla neodbavily. Nutností je najít minimálně jednoho řidiče, který převezme zodpovědnost a bude řídit tam i zpět.

Zodpovědnost přenechejte řidiči

Zdolat chorvatsko autobusem je také jedna z možností, jak se dostat do cílové destinace. Nasednete, najdete své místo a o nic dalšího se nemusíte starat. Každých pár hodin budete mít prostor pro pauzu, projít se, protáhnout a zbavíte se zodpovědnosti za řízení, která by vás čekala v autě.