Domů / Doporučujeme / Rozdíly mezi různými druhy podlah jsou veliké

Rozdíly mezi různými druhy podlah jsou veliké

Výběr podlahy neberete jako něco zásadního? Měli byste, podlaha je něčím, po čem budete mnoho let chodit a co bude svými vlastnostmi výrazně ovlivňovat váš život. Výběr podlahy by tedy neměl být náhodný, ale před výběrem je vhodné udělat průzkum, zjistit, jaké druhy podlah se vám nabízejí a jaké mají výhody. Představíme si 3 nejoblíbenější možnosti.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha, podlaha z vinylu či PVC podlaha, vše je označením jednoho druhu podlah, který se vyrábí z polyvinylchloridu. Tyto podlahy jsou na trhu už desítky let a za tu dobu se jejich výroba v mnohém zdokonalila. Tyto podlahy umí dokonale imitovat mnoho povrchů, aplikují se lepením na podklad a jsou velmi odolné a příjemné na dotyk. Výhodou je i jejich bezúdržbovost, stačí je čas od času zamést nebo setřít vodou. Zajisté vás zaujme široký výběr vzorů, které nabízí Floor experts.

Dřevěné parkety

Parkety jsou pro někoho klasikou, pro někoho luxusem. Dřevo má tu výhodou, že jde o přírodní materiál. Používá se už stovky let a někomu může tento materiál připadat zastaralý, přesto se hodí i do starších interiérů, tak i do těch novějších. Při správné péči vám parkety vydrží mnoho let. Nabízí se vám jak v různých druzích dřeva, tak i v různých odstínech a lze je skládat mnoha způsoby, od vzoru šachovnice třeba až po rybí kost.

Laminátová podlaha

Mnoho lidí si je plete s parketami a to díky tomu, že je umí laminát dokonale imitovat. Tato podlaha se vyrábí lepením několika vrstev, je velmi odolná a nevyžaduje údržbu. Pro moderní interiéry, kanceláře nebo komerční objekty jde o skvělou volbu. Tyto podlahy mohou mít nespočet podob, barev, odstínů i imitací. Jsou velmi odolné a hodí se do většiny místností v interiéru, včetně kuchyně. S volbou této podlahy nikdy nešlápnete vedle a oceníte ji i tehdy, když máte doma děti, protože je antibakteriální.