Domů / Doporučujeme / Zažijte Chorvatsko a prožijte dokonale romantickou dovolenou

Zažijte Chorvatsko a prožijte dokonale romantickou dovolenou

Chorvatsko není destinací, která je ideální jen pro rodiny s dětmi. I zamilované páry a novomanželé si zde přijdou na své. Rodiny s dětmi hledají spíše zábavu pro děti, dobře vybavené apartmány a relax, mladé páry toužící po dobrodružství, romantických plážích a dobrém jídle si však také přijdou na své.

Krása přírody

Toužíte-li po dovolené na místě, na kterém budete obklopeni krásnou přírodou, je pro vás Chorvatsko dobrou volbou. Přírodní krásy Chorvatska jsou stále zachovalé a těšit se tak můžete na vznosné kopce, dokonale čisté moře a pláže, desítky ostrovů a třeba i krásná Plitvická jezera. Chorvatsko je rozmanitou zemí, která nabízí také řadu skvělých místních plodin, jako je hroznové víno, fíky, olivy atd.

Výlety

Patříte-li mezi aktivní dvojice, jistě oceníte také to, že na vás v Chorvatsku čeká řada zajímavých míst, které můžete navštívit. Jedná se například o chorvatsko ostrovy, amfiteátr v Pule, Diokleciánův palác ve Splitu či krásný Dubrovník. I řada dalších menších měst či kulturních památek má své kouzlo a vy se v Chorvatsku jistě nudit nebudete. Navštívit můžete i Plitvická jezera či vodopády Krka.

Ubytování

V Chorvatsku vás čekají velmi přívětivé ceny za ubytování. Zvolit si můžete ubytování v kempu, hotelu, menších penzionech či apartmánech. Apartmány nabízí veškeré vybavení, které budete potřebovat, navíc vás vyjdou finančně opravdu výhodně. Ubytováni můžete být také přímo u Chorvatů, což je zde zvykem, a setkat se s jejich kulturou přímo. Apartmány chorvatsko jsou pro vás skvělou volbou.

Gastronomie

Pro milovníky gastronomie je Chorvatsko tou pravou volbou. Kvalitní mořské plody, barevná strava, skvělé víno, olivový olej a domácí pálenky, to je to, co si v Chorvatsku na první ochutnání zamilujete. Ochutnejte zdejší tradiční pokrmy, jako je pasticada, strukli, škampi na buzaru apod.